Wczytuję dane...

Kosmetyki

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

Czy kosmetyki naturalne są lepsze od tradycyjnych?

Zdecydowanie tak!
Przede wszystkim naturalne surowce wykorzystywane w kosmetykach naturalnych, najczęściej oleje roślinne, są strukturalnie podobne do lipidów w naszej skórze, co pozwala na efektywniejsze ich wykorzystanie. Wszystkie te surowce składają się z różnych związków chemicznych, mieszanych w proporcjach, które nie zawsze są możliwe do odtworzenia w laboratorium. To właśnie te wyjątkowe proporcje wzajemnie się intensyfikują, wzmacniając całą mieszankę.

Substancje naturalne są również silnymi składnikami aktywnymi w każdym kosmetyku, a w naturalnym jest ich co najmniej 95%! W konwencjonalnym kosmetyku proporcje te są odwrotne – tylko około 5% jego składu to składniki aktywne, a reszta to często baza z wody i oleju.

W kosmetykach naturalnych nie ma miejsca na kontrowersyjne produkty!

W kosmetykach naturalnych nie ma miejsca na kontrowersyjne produkty, takie jak silne detergenty, konserwanty, silikony, syntetyczne barwniki czy zapachy. Dzięki temu mamy większą pewność, że nasze kosmetyki nie podrażnią skóry.

Kosmetyki naturalne zapewniają również przyjemniejsze doznania, ponieważ produkt, który wygląda apetycznie i pięknie pachnie prawdziwymi olejkami eterycznymi, jest tak inspirujący w użyciu.

Jakie są korzyści z regularnego stosowania naturalnych kosmetyków?

Osoby przechodzące na naturalną pielęgnację skóry czują, że ich skóra jest „zdrowo odżywiona”. Z tego powodu mogą nawet zapomnieć o nałożeniu produktu, ponieważ nie czują, że ich skóra jest sucha, napięta lub w ogóle potrzebuje kosmetyku. Mamy nadzieję, że moda na zdrowy tryb życia, zwana „slow life”, zaowocuje lepszą kondycją psychiczną i fizyczną współczesnego człowieka.