Peeling do ciała - jaki wybrać i jak często stosować?
Aksamitnie gładka i przyjemna w dotyku skóra to marzenie wielu z nas. Brak podrażnień, wrastających włosków, a także redukcja cellulitu to jedne z licznych zalet, jakie może zapewnić odpowiednio dobrany i regularnie stosowany peeling do ciała.
Zastanawiasz się, który produkt wybrać i jak często go używać? Sprawdźmy, jakie rodzaje peelingów są aktualnie dostępne na rynku i który z nich sprawdzi się w Twoim przypadku!
Enzymatyczny czy mechaniczny?
Branża kosmetyczna nieustannie zaskakuje nas nowinkami pielęgnacyjnymi. Bogatsze składy, skuteczniejsze działanie i wiele innych obietnic producentów sprawia, że trudno jest zdecydować się na konkretny kosmetyk. Sprawdźmy zatem, przed jakim wyborem stajemy!
Aktualnie peelingi możemy podzielić na dwa główne rodzaje - enzymatyczny i mechaniczny. Działanie pierwszego z nich oparte jest na składnikach aktywnych. Dzięki temu sprawdzi się on świetnie w przypadku delikatnych partii ciała, np. skóry głowy. Z kolei scrub mechaniczny charakteryzuje się zdecydowanie mocniejszym działaniem. Dziś przyjrzymy się tej drugiej opcji.
Solny, cukrowy czy kawowy?
Scruby do ciała podzielić możemy na drobno- i gruboziarniste. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla zwolenniczek delikatniejszego działania, zaś drugi sprawdzi się w przypadku skóry wymagającej mocnego złuszczenia.
Rodzaje kosmetyków można wyróżnić na podstawie składników, z jakich powstały. Najpopularniejsze scruby dostępne na rynku to solne, cukrowe i kawowe. Każdy z nich charakteryzuje się innym działaniem oraz poziomem złuszczania. Wersja solna to najmocniejsza opcja. Nadaje się do stosowania głównie w obrębie dolnych partii, czyli nóg lub stóp. Peeling cukrowy jest delikatniejszy. Dzięki temu sprawdzi się do złuszczania całego ciała. Z kolei scrub kawowy jest najmniej inwazyjny. Ponadto charakteryzuje się działaniem antycellulitowym. Nada się zatem jako kosmetyk stosowany w okolicach ud czy pośladków.
Jak często sięgać po peeling?
Zabieg złuszczający najoptymalniej jest wykonywać raz w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że jest to ogólne założenie, a faktyczną częstotliwość warto uzależnić zarówno od rodzaju i stanu naszej skóry, jak i kosmetyku, którego używamy.