Wczytuję dane...

Pielęgnacja i stylizacja włosów

Sposób, w jaki myjesz włosy i produkty, których używasz, mogą znacznie pomóc w utrzymaniu gładkich i lśniących włosów. Postępuj zgodnie z prostymi wskazówkami, aby zachować zdrowe i piękne włosy.

Po pierwsze to, jak często myjesz włosy, powinno zależeć od tego, ile sebum wytwarza Twoja skóra głowy. Zasada jest prosta, im bardziej tłusta skóra, tym częściej myj głowę, może być konieczne mycie jej nawet raz dziennie. Jeśli masz włosy poddane obróbce chemicznej, twoje włosy mogą być bardziej suche, więc możesz chcieć je rzadziej myć. Z wiekiem skóra głowy wytwarza mniej sebum, więc może nie być konieczne częste mycie szamponem.

Kolejna wskazówka dotyczy tego, aby skoncentrować szampon na skórze głowy. Myjąc włosy, skup się na czyszczeniu przede wszystkim skóry głowy, a nie na całej długości włosów.

Używaj odżywki po każdym szamponie, chyba że używasz szamponu „2 w 1”, który oczyszcza i pielęgnuje włosy. Stosowanie odżywki może znacznie poprawić wygląd zniszczonych lub zwietrzałych włosów, zwiększając połysk, zmniejszając ich elektryzowanie się, poprawiając wytrzymałość i zapewniając pewną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Skoncentruj odżywkę na czubkach włosów, a nie na skórze głowy.

Pamiętaj, aby wybrać też odpowiedni kosmetyk opracowany specjalnie dla Twojego rodzaju włosów. Na przykład, jeśli farbujesz włosy, użyj szamponu przeznaczonego do włosów farbowanych. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów